BLOG

Zupełnie abstrakcyjna dekoracja ścienna

Wpis z dnia 28.08.2013

Co Ty masz na ścianie? Czy ktoś zadał wam kiedyś takie pytanie patrząc na waszą dekorację ścienną w salonie? – do tego wcale nie mając na myśli plamy po kawie czy winie, śladów łap po wyciągającym się kocie i tym podobnych historii z życia wziętych.
Z pewnością nie i jeszcze pewniej nikt z nas nie chciałby takiego „troskliwego” pytania usłyszeć, ale tym razem to pytanie to poniekąd komplement 🙂

Zupełna abstrakcja na naszej ścianie – czyli fototapeta w nieregularne wzory, układające się, lub też nie w pewną logiczną całość, figury geometryczne, kształty przestrzenne, przedmioty w nieoczekiwanym ujęciu, lub ich makro fragmenty. Abstrakcja różne ma oblicze – to może być wszystko, ale przede wszystkim to zabawa formą, wzorem i kolorem, przez które wyrażamy siebie, swoje emocje i koncepcje. Taka ogromna baza motywów daje nam niezliczone możliwości dekoratorskie, dlatego warto z niej czerpać inspiracje i pomysły np. na swoją ścianę.

Fototapeta do kuchni w 3D

Fototapeta do kuchni w 3D

Wzory abstrakcyjne są bardzo intrygujące i wzbudzają ciekawość – w przeciwnym wypadku pytanie z serii „co to?”, postawione na początku nigdy nie zostałoby zadane. Obrazy codzienne i przedstawiające zwykła rzeczywistość są „bezpieczne”, często pozostają więc bez jakichkolwiek uwag i komentarzy, chcąc wzbudzać emocje, trzeba zaskakiwać. Nieważne czy obserwator lubi, czy też nie sztukę abstrakcji – tak czy inaczej przystanie, przeanalizuje, a nawet zada sobie odrobinę trudu aby poznać genezę powstania oglądanego dzieła.

Fototapeta abstrakcyjna do łazienki

Fototapeta abstrakcyjna do łazienki

Inną niewątpliwą zaletą grafik abstrakcyjnych jest elastyczność i swoboda zarówno przy projektowaniu ich samych, jak i przy pracy z nimi. Dopasowywanie fototapety z nieokreślonym wzorem jest dużo prostsze i nie ma obawy, że jakiś atrakcyjny element kompozycji umknie nam z pola widzenia.

Grafika przestrzenno -abstrakcyjna w sypialni

Grafika przestrzenno -abstrakcyjna w sypialni

To co ja najbardziej lubię w abstrakcjach – to ich kompozycje kolorystyczne. Pod tym względem są nieocenione i chyba żadne inne motywy nie mogą się z nimi równać. Mnogość najbardziej wyszukanych zestawień barw, przejść tonalnych, efektów świetlnych zaspokoi każde gusta i wpasuje się w każdą dekorowaną przestrzeń.

Dodaj komentarz

18 + 19 =

Komentarze (2)

rysiek dnia: 2019-05-21
czy mogę liczyć na pomoc?a mianowicie facet 55 lat ,mam ścianę 3,5 m wys.2,8 m,oklejona będzie płytkami gipsowymi kol.Alaska(odcienie szarości i beżu),a w środek(ok.2,5 m-2,0 m)chciałbym wkleić fototapetę 3D przestrzenną która będzie podświetlona listwą LED z dołu i boków.proszę o propozycję wzorów,rozmiarów i ceny.pozdrawiam i czekam na odpowiedż.
Kwiatkowska dnia: 2015-10-27
Czy wysylaja Panstwo produkty tez za granice ? Dziekuje i pozdrawiam.