BLOG

Wspomnienia z wakacji – wakacyjny plakat

Wpis z dnia 26.08.2013

Wszyscy dobrze wiemy, że wspomnienia warto utrwalać i pielęgnować – niezależnie w jakiej formie to zrobimy, zawsze milo jest mieć do czego wracać, powzdychać czy powspominać. Takimi wyjątkowymi są wspomnienia wakacyjne – szczególnie miłe te spędzone z rodziną, niezapomniane i egzotyczne na wyprawach w odległe miejsca – w końcu to też upragnione, beztroskie chwile relaksu i często jedyna możliwość oderwania się od szarej rzeczywistości.

Naszym wiernym towarzyszem wakacyjnych wypadów jest często nieoceniony – aparat fotograficzny – dzięki niemu możemy utrwalić naprawdę bajeczne chwile, które potem warto będzie sobie przypomnieć po powrocie do domu. Do czego zmierzam – fotki możemy trzymać i kolekcjonować na dyskach komputerów, lub w albumach rodzinnych, to miłe i sympatyczne ale czasami są takie zdjęcia, które warto uwiecznić w bardziej ‘odpowiedni’ i okazały sposób. Zachęcam do druku wakacyjnych prac fotograficznych ( i nie tylko wakacyjnych) w formacie XL, a nawet XXL – czyli np. jako fototapety, plakatu czy obrazu do salonu.

Wspomnienia z wakacji - zachód słońca nad jeziorem

Wspomnienia z wakacji – zachód słońca nad jeziorem

Większość naszych sprzętów fotograficznych, nawet tych amatorskich bez problemu wykona dobrej jakości zdjęcie na ładną, nawet dużą fototapetę. Wiadomo, trzeba liczyć się z tym, że nasze ujęcia mogą nie być doskonałe jak z profesjonalnej sesji zdjęciowej i pokaże się na nich odrobina ziarnistości, szumu, czy rozmycia, ale myślę, że wartość sentymentalna takiej fototapety zrekompensuje nam w pełni te drobne niedociągnięcia. Pamiętajmy również, że dobry grafik jest w stanie zawsze odrobinę poprawić nasze zdjęcie – zarówno podrasować je kolorystycznie jak i usunąć drobne wady tak, aby ze zdjęcia wyszła dobra fototapeta.

Wspomnienia z wakacji - widok na morze

Wspomnienia z wakacji – widok na morze

Przy wykonywaniu zdjęć, warto zastosować się do kilku prostych zasad, które zagwarantują nam, że spośród ogromnej ilości pamiątkowych ujęć znajdzie się te idealne na wydruk.

Przede wszystkim nie oszczędzajmy na rozdzielczości – wiem, że to kuszące móc zrobić dużo, duuużo zdjęć, ale w jakości roboczej nie gwarantują nam one ostrości dużego formatu. Zdecydowanie postawmy więc na jakość, nie na ilość.

Jeżeli tylko możemy wykonujmy zdjęcia ze statywu, nie „z ręki” – aparat na stałym podparciu nie zadrga, co zagwarantuje nam lepszą ostrość fotografowanych obiektów.

Unikajmy robienia zdjęć pod słońce i pamiętajmy o dobrym naświetleniu.

Korzystajmy z gotowych ustawień w naszych kompaktowych aparatach, zwłaszcza jak nie mamy większej wiedzy o fotografowaniu. Warto też dokładnie zapoznać się wcześniej z naszym nawet najprostszym sprzętem i z jego funkcjami.

Wspomnienia z wakacji - góry

Wspomnienia z wakacji – góry

Dalej pozostaje być tylko kreatywnym i dobrze się bawić, a po powrocie z wakacji wybrać najlepsze zdjęcie na pamiątkową fototapetę.

Dodaj komentarz

one × 2 =

Komentarze (18)

Jav Free dnia: 2020-05-08
Thank you and thank for your shared, i will introduce to my friend to visit your website more often Jav Free
Jav Hot dnia: 2020-05-08
Really suprised with these things, i have thought it would be different. Thanks for useful information Jav Hot
Jav Streaming dnia: 2020-05-08
Though i have learned about it but after read your articles, i just realized the amount of knowledge that i missed. Thank for your shared. Jav Streaming
voucher dnia: 2020-05-04
In short, promotional codes and coupon codes Voucher Codes provide the same benefits as regular paper coupons without having to cut the coupons and carry them with you.
Voucher Codes dnia: 2020-05-04
By taking advantage of promotional offers and discounts, you can earn more income. Voucher Codes
Jav Censored dnia: 2020-04-28
That’s true, i have same opinion with you about this. We should together figure this out Jav Censored
Jav Uncensored dnia: 2020-04-28
Well! I have thrown my phone away, turned on computer, logged in and commented your article.LOL. This is so hilarious Jav Uncensored
Jav Streaming dnia: 2020-04-26
I were caught in same trouble too, your solution really good and fast than mine. Thank youJav Streaming
Jav Uncensored dnia: 2020-04-26
Well! I have thrown my phone away, turned on computer, logged in and commented your article.LOL. This is so hilariousJav Uncensored
sophie dnia: 2020-04-18
This post is good enough to make somebody understand this amazing thing, and I’m sure everyone will appreciate this interesting things. Please coming site things to do to find nice information about traveling.
Jackwilliams dnia: 2020-04-08
There are many writing services which have cheap and reasonable prices. You can easily ask them I want to pay someone to do my homework help and they will provide you with high-quality work at reasonable prices.
Jav Hot dnia: 2020-04-07
WOW!! Can’t believe this, is this true? LOL. Is there any one have news about this topic? I would love to have some
Jav dnia: 2020-04-07
Another great topic to notice, loved it, thank for created such a great topic
Av Japanese dnia: 2020-04-07
Though i have learned about it but after read your articles, i just realized the amount of knowledge that i missed. Thank for your shared
Alcohol Rehab Near Me dnia: 2020-04-06
My name is Manuela (32 years old) and my hobbies are Roller skating and College football. http://aaa-rehab.com
rysiek dnia: 2019-05-21
czy mogę liczyć na pomoc?a mianowicie facet 55 lat ,mam ścianę 3,5 m wys.2,8 m,oklejona będzie płytkami gipsowymi kol.Alaska(odcienie szarości i beżu),a w środek(ok.2,5 m-2,0 m)chciałbym wkleić fototapetę 3D przestrzenną która będzie podświetlona listwą LED z dołu i boków.proszę o propozycję wzorów,rozmiarów i ceny.pozdrawiam i czekam na odpowiedż.
Kwiatkowska dnia: 2015-10-27
Czy wysylaja Panstwo produkty tez za granice ? Dziekuje i pozdrawiam.