BLOG

Wspomnienia z wakacji – wakacyjny plakat

Wpis z dnia 26.08.2013

Wszyscy dobrze wiemy, że wspomnienia warto utrwalać i pielęgnować – niezależnie w jakiej formie to zrobimy, zawsze milo jest mieć do czego wracać, powzdychać czy powspominać. Takimi wyjątkowymi są wspomnienia wakacyjne – szczególnie miłe te spędzone z rodziną, niezapomniane i egzotyczne na wyprawach w odległe miejsca – w końcu to też upragnione, beztroskie chwile relaksu i często jedyna możliwość oderwania się od szarej rzeczywistości.

Naszym wiernym towarzyszem wakacyjnych wypadów jest często nieoceniony – aparat fotograficzny – dzięki niemu możemy utrwalić naprawdę bajeczne chwile, które potem warto będzie sobie przypomnieć po powrocie do domu. Do czego zmierzam – fotki możemy trzymać i kolekcjonować na dyskach komputerów, lub w albumach rodzinnych, to miłe i sympatyczne ale czasami są takie zdjęcia, które warto uwiecznić w bardziej ‘odpowiedni’ i okazały sposób. Zachęcam do druku wakacyjnych prac fotograficznych ( i nie tylko wakacyjnych) w formacie XL, a nawet XXL – czyli np. jako fototapety, plakatu czy obrazu do salonu.

Wspomnienia z wakacji - zachód słońca nad jeziorem

Wspomnienia z wakacji – zachód słońca nad jeziorem

Większość naszych sprzętów fotograficznych, nawet tych amatorskich bez problemu wykona dobrej jakości zdjęcie na ładną, nawet dużą fototapetę. Wiadomo, trzeba liczyć się z tym, że nasze ujęcia mogą nie być doskonałe jak z profesjonalnej sesji zdjęciowej i pokaże się na nich odrobina ziarnistości, szumu, czy rozmycia, ale myślę, że wartość sentymentalna takiej fototapety zrekompensuje nam w pełni te drobne niedociągnięcia. Pamiętajmy również, że dobry grafik jest w stanie zawsze odrobinę poprawić nasze zdjęcie – zarówno podrasować je kolorystycznie jak i usunąć drobne wady tak, aby ze zdjęcia wyszła dobra fototapeta.

Wspomnienia z wakacji - widok na morze

Wspomnienia z wakacji – widok na morze

Przy wykonywaniu zdjęć, warto zastosować się do kilku prostych zasad, które zagwarantują nam, że spośród ogromnej ilości pamiątkowych ujęć znajdzie się te idealne na wydruk.

Przede wszystkim nie oszczędzajmy na rozdzielczości – wiem, że to kuszące móc zrobić dużo, duuużo zdjęć, ale w jakości roboczej nie gwarantują nam one ostrości dużego formatu. Zdecydowanie postawmy więc na jakość, nie na ilość.

Jeżeli tylko możemy wykonujmy zdjęcia ze statywu, nie „z ręki” – aparat na stałym podparciu nie zadrga, co zagwarantuje nam lepszą ostrość fotografowanych obiektów.

Unikajmy robienia zdjęć pod słońce i pamiętajmy o dobrym naświetleniu.

Korzystajmy z gotowych ustawień w naszych kompaktowych aparatach, zwłaszcza jak nie mamy większej wiedzy o fotografowaniu. Warto też dokładnie zapoznać się wcześniej z naszym nawet najprostszym sprzętem i z jego funkcjami.

Wspomnienia z wakacji - góry

Wspomnienia z wakacji – góry

Dalej pozostaje być tylko kreatywnym i dobrze się bawić, a po powrocie z wakacji wybrać najlepsze zdjęcie na pamiątkową fototapetę.

Dodaj komentarz

11 + 17 =

Komentarze (3)

크레이지슬롯 dnia: 2020-09-02
There's definately a great deal to know about this issue. I love all of the points you have made. https://www.casino369.net
python training in noida dnia: 2020-08-21
Your post is very great.i read this post this is a very helpful. i will definitely go ahead and take advantage of this. You absolutely have wonderful stories.Cheers for sharing with us your blog. python training in noida
Kwiatkowska dnia: 2015-10-27
Czy wysylaja Panstwo produkty tez za granice ? Dziekuje i pozdrawiam.