BLOG

W dzikim klimacie – upoluj swoją fototapetę

Wpis z dnia 13.11.2013

Fototapeta w dzikim klimacie

Kiedy odzywają się w nas dzikie instynkty, idziemy na łowy – w dzisiejszych czasach takie polowanie zupełnie różni się od dawnych krwawych wypraw. Nie oznacza to jednak, że współczesne łowy krwawe i bolesne nie są – są i to bardzo, wystarczy zaglądnąć do portfela 🙂

To tak tytułem żartobliwego wstępu, a teraz poważniej o „dzikiej fototapecie” – kogo nie urzekłaby dzika dostojna czarna pantera, eleganckie cętki lamparta, zebrze czarno-białe pasy albo niedostępna dżungla w salonie? Z pewnością nie każdy z nas miałby odwagę przemienić salon w groźną siedzibę drapieżnika lub bezkresną gorącą sawannę, jednak widok tak stylizowanych pomieszczeń zawsze nas zachwyca. Coś nas ujmuje i pociąga w tak odległych dla nas widokach, dzikich i nieokiełznanych zwierzęcych motywach – Dostojność? Niedostępność? Wolność? – są po prostu przepiękne i takie naturalne.

Fototapeta z lampartem

Fototapeta z lampartem

Fototapeta zebra w glamour

Fototapeta zebra w glamour

Dzikie zwierzęta to zdecydowanie „ zwierzęta salonowe ”, dużego formatu i taka powinny być fototapety z motywem drapieżnika. Nie powinniśmy być jednak zdziwieni jeżeli okaże się, że nasz dziki kot przejmie pokój i stanie się główną dekoracją pomieszczenia, a cała reszta wyposażenia będzie jedynie dodatkiem. Niewątpliwie taki motyw na ścianie, niezależnie od jego umiejscowienia, będzie zwracał na siebie uwagę i dlatego, podobnie jak w życiu, trzeba bardzo uważać jeżeli chcemy „udomowić” dzikie zwierzątko. Pamiętajmy, że o ile dzikie motywy kochają duży format, to zawsze należy zachować umiar i równowagę, aby nie przytłoczyć nadmiarem wzoru i koloru.

Fototapeta - gorąca sawanna

Fototapeta – gorąca sawanna

Kończąc możemy jeszcze dodać, że łowy na dzikie fototapety są zupełnie bezpieczne i bezbolesne – zarówno dla polujących i upolowanych. Trudny może okazać się jedynie wybór motywu spośród bardzo bogatej galerii zdjęć.

Dodaj komentarz

five × 1 =

Komentarze (2)

rysiek dnia: 2019-05-21
czy mogę liczyć na pomoc?a mianowicie facet 55 lat ,mam ścianę 3,5 m wys.2,8 m,oklejona będzie płytkami gipsowymi kol.Alaska(odcienie szarości i beżu),a w środek(ok.2,5 m-2,0 m)chciałbym wkleić fototapetę 3D przestrzenną która będzie podświetlona listwą LED z dołu i boków.proszę o propozycję wzorów,rozmiarów i ceny.pozdrawiam i czekam na odpowiedż.
Kwiatkowska dnia: 2015-10-27
Czy wysylaja Panstwo produkty tez za granice ? Dziekuje i pozdrawiam.