BLOG

Obraz klasyczny i doskonały

Wpis z dnia 10.12.2013

Dziś zajmiemy się dekorowaniem ściany w sposób bardziej klasyczny i tradycyjny. Odkurzymy i tchniemy odrobinę świeżości w stary ale nigdy nie wychodzący z mody obraz. Nie oznacza to, że będziemy kogokolwiek przekonywać do posiadania w domu renesansowy reprodukcji pędzla wielkich mistrzów, impresjonistycznych pejzaży Renoir czy Moneta, albo nie dla wszystkich zrozumiałą sztukę kubizmu Pablo Picasso.

Faktycznie obraz jako forma dekorowania ścian towarzyszy nam od bardzo dawna, przetrwał on wieki reform i rewolucji – nie tylko artystycznych, zmieniał swoje oblicze wraz z panującymi trendami. Dzisiejsze obrazy różnią się od klasycznych dzieł – nie tylko techniką wykonania czy oprawą, ale również poruszoną na nich tematyką, sposobem i miejscem eksponowania przedmiotu, słowem współczesny obraz stał się uniwersalny lekki i otwarty na wszelkie propozycje modowe. Dziś mamy nieograniczoną bazę motywów i pomysłów – wystarczy wybrać to, co mamy ochotę mieć na ścianie i zlecić produkcję takiej dekoracji.

Obraz - dekoracja w salonie

Obraz lilia wodna – #34213537

Współczesna sztuka aranżacji wnętrz sięga do wypracowanych przez lata reguł związanych np. z ekspozycją obrazu czy jego oprawą. Te sprawdzone złote zasady przydadzą się każdemu z nas, przy dekorowaniu ścian, dlatego przybliżymy kilka z nich.

Chcąc dobrze wyeksponować obraz na ścianie powinniśmy zawiesić go na wysokości wzroku potencjalnego widza, w taki sposób z pewnością nie zostanie on niezauważony.

Nowoczesne wnętrze - obraz graffiti

Obraz graffiti – #1628933

Pamiętajmy też aby dobrze zagospodarować wolną przestrzeń ściany – zwłaszcza jeżeli jest ona duża, powinniśmy wybrać odpowiedniej wielkości obraz – najlepiej jeżeli zajmie on 2/3 wolnej powierzchni, lub możemy utworzyć galerię grupując kilka mniejszych obrazków.

Obrazy mają bardzo pomocną przy komponowaniu wnętrz cechę – potrafią porządkować przestrzeń. Zastosowanie kilku prac z jednej serii, czy w podobnych wymiarach, symetrycznie względem siebie, wprowadzi ład i porządek.

Klasyczny obraz w salonie

Obraz w widokiem – #23381801

Jak, i czy w ogóle dobierać ramy do obrazu? – dzisiejszy obraz został wyzwolony z ram – nie jest ona obowiązkowa, a odpowiednio przygotowana praca, nawet bez oprawy będzie wyglądała dobrze. Jeżeli już zdecydujemy się na ramę to powinna ona być zgodna z estetyką i charakterem obrazu, kolor i styl powinien współgrać z innymi przedmiotami w pomieszczeniu.

Dodaj komentarz

four × 2 =

Komentarze (2)

rysiek dnia: 2019-05-21
czy mogę liczyć na pomoc?a mianowicie facet 55 lat ,mam ścianę 3,5 m wys.2,8 m,oklejona będzie płytkami gipsowymi kol.Alaska(odcienie szarości i beżu),a w środek(ok.2,5 m-2,0 m)chciałbym wkleić fototapetę 3D przestrzenną która będzie podświetlona listwą LED z dołu i boków.proszę o propozycję wzorów,rozmiarów i ceny.pozdrawiam i czekam na odpowiedż.
Kwiatkowska dnia: 2015-10-27
Czy wysylaja Panstwo produkty tez za granice ? Dziekuje i pozdrawiam.