BLOG

Męski punkt widzenia

Wpis z dnia 26.02.2014

Spójrzmy dziś na urządzanie domu z perspektywy mężczyzny. Dotychczas dla większości panów wystrój mieszkania, czy dobór dodatków do wnętrza było skomplikowanym zadaniem, którego najłatwiejszym rozwiązaniem było zlecenie pracy projektantce lub bliskiej zdolnej kobiecie – najczęściej żonie. Nie wynikało to bynajmniej z lenistwa, braku talentu, czy zmysłu aranżatorskiego, a raczej małego zainteresowania tematem dekoracji wnętrz.

Dzisiaj czasy się zmieniły, coraz częściej również panowie dbają o swój wizerunek, ubiór czy właśnie przestrzeń w której mieszkają, więc i dużo chętniej angażują się w dekorowanie domu. Panowie mają też swoje gusta, ulubione formy, motywy i style.

Jakie więc jest wnętrze dla mężczyzny i oczami mężczyzny? Chyba przede wszystkim i najczęściej minimalistyczne, funkcjonalne i wygodne. Panowie nie lubią otaczać się zbędnymi ozdobami i drobiazgami, ich wymiar dekoracyjny jest dla nich mało istotny, a wręcz uważają, że są to przedmioty uciążliwe, zwłaszcza kiedy przychodzi do sprzątania i ścierania kurzy. Mężczyźni uwielbiają nowoczesne rozwiązania, proste formy i duży wymiar, nie tylko kiedy dotyczy to sprzętów elektronicznych, czy samochodów. Wybierają bezpieczne i neutralne kolory, dominuje biel, szarości i odcienie brązów.

Z tego opisu można by pomyśleć, że panowie lubią wnętrza nudne i bez wyrazu. Nic bardziej mylnego bo, choć panowie unikają fantazyjnych zdobień, to najważniejszy jest dla nich charakter mieszkania, które powinno nosić znamiona jego właściciela. Męski charakter domu, pasje, czy fascynacje jego gospodarza są często widoczne niemal od razu.

Taką świetną formą wyrażenia siebie w aranżacji wnętrza są fototapety dekoracyjne. Spełniają one wszystkie męskie wymagania – są proste w montażu, nie zagracają zbędnie przestrzeni, a spośród milinów grafik – łatwo wybrać coś pasjonującego. Wybraliśmy więc klika męskich propozycji z bogatej kolekcji wzorów.

Nie każdy odważy się na szczyptę pikanterii w salonie. Motyw czerwonych, zmysłowych kobiecych ust na na tle czerni i bieli jest bardzo śmiały i przykuwa uwagę. Świetnie wygląda w białym minimalistycznym wnętrzu, nadając mu charakteru.

Zmysłowa fototapeta w salonie

Zmysłowa fototapeta – #55999011

Panowie, w większości wypadków uwielbiają otaczać się motywami związanymi z motoryzacją. Nowoczesne, super szybkie pojazdy, czy lśniące klasyczne oldsmobile w rozmiarze XXL, to marzenie nie jednego z nich.

Oldsmobil - galeria obrazów

Oldsmobil – galeria obrazów – #2626762

Motywy industrialne również są bardzo popularne w męskich wnętrzach. Czy stalowe, szorstkie, ogromne konstrukcje, mogą sugerować silny i twardy charakter właściciela salonu, który zdobią?

Nowoczesna fototapeta - 48557808

Nowoczesna fototapeta – #48557808

Dodaj komentarz

one × one =

Komentarze (1)

Kwiatkowska dnia: 2015-10-27
Czy wysylaja Panstwo produkty tez za granice ? Dziekuje i pozdrawiam.