BLOG

Kolor ma Moc

Wpis z dnia 28.03.2014

Kolor ma moc.

Pokaż mi kolor swojej ściany, a powiem Ci jaki jesteś – można by tak rzec i po trochu coś w tym jest. Nie wszyscy wiemy, że kolor jaki wybieramy do mieszkania i codziennego życia dużo mówi o nas samych, naszych skłonnościach, skojarzeniach i upodobaniach. Podświadomie używamy kolorów aby wyrazić siebie również aranżując własne wnętrza. Często nasze skrywane gdzieś głęboko pragnienia i tęsknoty uzewnętrzniają się nieświadomie właśnie w doborze kolorów.

Kolor ma moc i charakter, więc zanim zdecydujemy się na wspólne ‘zamieszkanie’, z którąś zwłaszcza z temperamentnych barw warto poznać lepiej jej naturę. Codziennie oddziaływają na nas barwy z naszego otoczenia, są nierozerwalnie związane z naszym życiem, stymulują nasz organizm, ale uwaga bywa też, że działają na nas destruktywnie. Równie silnie wpływają na charakter i postrzeganie przestrzeni wokół nas.

Salon we wrzosie

Salon we wrzosie – fototapeta #31846584

Przy wyborze koloru do domu nie kierujmy się jedynie moda i panującymi trendami, dużo ważniejsze jest nasze osobiste postrzeganie barw i ich odbiór – zwłaszcza jeżeli zamierzamy użyć mocnych i zdecydowanych odcieni. Nie kierujmy się też chwilowymi uniesieniami czy nastrojami – te z pewnością przeminą na dekoracja na ścianie pozostanie jeszcze na długi czas. I choć dekorowanie w dzisiejszych czasach jest łatwe, szybkie i przyjemne, zwłaszcza jak mamy do dyspozycji fototapety czy naklejki, to zmiany wymagają zawsze chwili zachodu. Z drugiej jednak strony szkoda, że wraz ze zmianą humoru – jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki nie można zmienić swojej fototapety 🙂

Jadalnia z akcentem soczystej zieleni.

Jadalnia z akcentem soczystej zieleni – obraz #8766942

Odważmy się – jeżeli tylko mamy ochotę i tak nam dyktuje instynkt na zdecydowane dekoracje ścienne o zdecydowanych barwach. Większość z nas obawia się mocnych kolorów, jednak dobrze dobrane do pomieszczenia i do nas samych będą z pewnością sprawdzały się wyśmienicie.

Sypialnia o zachodzie słońca

Sypialnia o zachodzie słońca – fototapeta #42729584

Dla ułatwienia decyzji mała ściąga z kolorów i ich znaczenia.

Czerwień jest „królową kolorów”, to kolor miłości, odwagi i władzy dający dużo energii. Noszą go najczęściej osoby o silnym charakterze.

Pomarańczowy – fototapeta przywraca wiarę w siebie, pozytywny kolor radości,optymizmu, kreatywności i ciepła.

Żółty to kolor optymistyczny, który przyciąga szczęście.

Róż – kojarzony jest z kobiecością, pewnością siebie i wrażliwością.

Niebieski jest kolorem, spokoju i pozytywnego działania, wzmacnia koncentrację.

Fioletkolor luksusu

Zieleń – uspakaja i kojąco wpływa na nasz układ nerwowy, przywraca równowagę.

Biel to czysty kolor niewinności oznacza indywidualizm, spokój i elegancję.

Czerń – budzi skrajne emocje.

Brąz  – kojący i uspokajający kolor, który dodaje powagi. Budzi pozytywne wspomnienia, ociepla i odpręża.

Szary – tajemniczy, zrównoważony i niezależny, nie lubi się wyróżniać.

Dodaj komentarz

3 × 4 =

Komentarze (2)

rysiek dnia: 2019-05-21
czy mogę liczyć na pomoc?a mianowicie facet 55 lat ,mam ścianę 3,5 m wys.2,8 m,oklejona będzie płytkami gipsowymi kol.Alaska(odcienie szarości i beżu),a w środek(ok.2,5 m-2,0 m)chciałbym wkleić fototapetę 3D przestrzenną która będzie podświetlona listwą LED z dołu i boków.proszę o propozycję wzorów,rozmiarów i ceny.pozdrawiam i czekam na odpowiedż.
Kwiatkowska dnia: 2015-10-27
Czy wysylaja Panstwo produkty tez za granice ? Dziekuje i pozdrawiam.