BLOG

Fototapeta do remontu

Wpis z dnia 27.05.2014

Na naszej nadgryzionej zębem czasu ścianie widać mocne pęknięcie, w innym miejscu odpadł kawałek tynku odsłaniając rdzawo czerwone cegłówki, widać sporo zadrapań i otarć. Mocno sfatygowana ta nasza ściana, czy to oznacza, że szykuje się remont? Otóż nie, wręcz przeciwnie, właśnie zakończyliśmy realizację aranżacji wnętrza w stylu industrialnym z nutką retro.

Te chropowate powierzchnie to jedynie motyw fototapety dekoracyjnej, która świetnie odnalazła się w tym surowym miejskim stylu.

Industrialna sypialnia

Industrialna sypialnia – #28751129

Styl industrialny to coraz bardziej lubiany w ostatnim czasie trend wnętrzarski, który przybył do nas zza oceanu, a wywodzi się z potrzeby adaptacji obiektów poprzemysłowych na budynki mieszkalne. W trakcie przystosowania takich fabrycznych popieszczeń do życia codziennego, okazało się konieczne zaakceptowanie pewnych technicznych struktur i elementów, które stały się następnie głównymi cechami tego stylu. Mowa tu o stalowych konstrukcjach, nieosłoniętych rurach wentylacyjnych, plątaninie najróżniejszych kabli, surowych betonowych posadzkach i ceglastych ścianach. Jest to styl bardzo zimny, szorstki i surowy, utożsamiany z dużymi przestrzeniami, ładem a wręcz sterylnością. Dużą zaleta tego nowoczesnego trendu jest łatwość łączenia się z elementami innych stylów np. vintage czy stylem, prowansalskim, co jest dobrym sposobem na złagodzenie stalowego chłodu i ocieplenia industrialnych wnętrz. Fototapeta znakomicie wpisuje się w tę stylistykę, o ile motyw jest dobrany właściwie.

Wieloczęściowy obraz z miejskim motywem

Wieloczęściowy obraz z miejskim motywem – #35512893

Co jeżeli marzy nam się w naszym m3 styl industrialny, lub chociażby odrobina miejskiego charakteru w salonie? Okazuje się to nie takie trudne. W naszych aranżacjach, dla nadania odpowiedniego klimatu, wykorzystaliśmy fototapety dekoracyjne i obrazy wieloczęściowe. Do prostych, niedużych wnętrz utrzymanych w chłodnych biało – szarych odcieniach dodaliśmy starannie przemyślane motywy graficzne w miejskim stylu. W celu nadania wnętrzu bardziej industrialnego charakteru można pomyśleć również o dodaniu kilku technicznych detali np. metalowych, starych pofabrycznych lamp.

Fototapeta w sylu industrialnym

Fototapeta w stylu industrialnym – #53927989

Dodaj komentarz

fourteen + twenty =

Komentarze (2)

rysiek dnia: 2019-05-21
czy mogę liczyć na pomoc?a mianowicie facet 55 lat ,mam ścianę 3,5 m wys.2,8 m,oklejona będzie płytkami gipsowymi kol.Alaska(odcienie szarości i beżu),a w środek(ok.2,5 m-2,0 m)chciałbym wkleić fototapetę 3D przestrzenną która będzie podświetlona listwą LED z dołu i boków.proszę o propozycję wzorów,rozmiarów i ceny.pozdrawiam i czekam na odpowiedż.
Kwiatkowska dnia: 2015-10-27
Czy wysylaja Panstwo produkty tez za granice ? Dziekuje i pozdrawiam.