BLOG

Fototapeta na poddaszu

Wpis z dnia 20.08.2013

Pamiętacie z dzieciństwa zabawy w poszukiwaczy skarbów na strychu w domu u babci lub cioci? Strych, jaki z dawnych czasów pamiętam, był miejscem magicznym, skrywał zawsze wiele tajemniczych przedmiotów, pamiątek rodzinnych i innych niespodzianek – wprost wymarzone miejsce na odkrywcze zabawy. Babcia kolekcjonowała tam niepotrzebne już rzeczy, które stanowiły dla ciekawskich szkrabów niezwykłe i często inspirujące skarby.

Dziś takich strychów już prawie nie ma. Zatłoczona przechowalnia pamiątek i gratów zniknęła przemieniając się w przytulne pokoje codziennego użytku: sypialnie, czy garderoby. W nowo budowanych domach często od razu projektuje się na poddaszach pomieszczenia użytkowe.

sypialnia pod skosem - fototapeta flamingi

Sypialnia pod skosem – fototapeta flamingi

Ze względu na swoją lokalizację pokoje na strychach są miejscami spokojnymi i ustronnymi, idealnymi na wypoczynek i chwilę relaksu z dala od domowego zgiełku, warto więc je przeznaczyć na sypialnię lub pracownię. W przypadku sypialni nawet duże nachylenie skosu ściany nie będzie kłopotem – w końcu i tak większość czasu spędzimy tam w pozycji leżącej; w przypadku pracowni dużą zaletą będą okna połaciowe, które wpuszczają więcej światła niż okna tradycyjne, dając dobrze doświetlone miejsce pracy.

Sypialnia z widokiem na park

Sypialnia z widokiem na park

 

Takie zaadoptowane poddasze, czy strych jest jednak przestrzenią trudną do zaprojektowania – podobnie z resztą, jak każde pomieszczenie ze skosami. Bardzo urokliwe skosy dają nam wiele możliwości aranżatorskich, jednak bywają kłopotliwe zarówno do funkcjonalnego zagospodarowania,  jak i dekoracji. Nie bójmy się dekorowania ścian po skosami ani bezpośrednio na skosie nawet przy użyciu wzorzystych fototapety. Dobrze i starannie wymierzona fototapeta lub naklejka z pewnością doda uroku. Warto przy tym skorzystać z pomocy specjalisty – ważne jest dokładne zwymiarowanie dekorowanej ściany, aby grafik mógł precyzyjnie zaplanować wybrany motyw. Wszystko można wcześniej przewidzieć i sprawdzić, tak aby nic interesującego na wybranej fototapecie nie zostało ucięte przez pochyloną ścianę.

Zespół grafików na mural24.pl jest zawsze do dyspozycji i chętnie udzieli niezbędnych porad.

Sypialnia dla dziecka na poddaszu - fototapeta galaktyka

Sypialnia dla dziecka na poddaszu – fototapeta galaktyka

Dodaj komentarz

nine − 4 =

Komentarze (2)

rysiek dnia: 2019-05-21
czy mogę liczyć na pomoc?a mianowicie facet 55 lat ,mam ścianę 3,5 m wys.2,8 m,oklejona będzie płytkami gipsowymi kol.Alaska(odcienie szarości i beżu),a w środek(ok.2,5 m-2,0 m)chciałbym wkleić fototapetę 3D przestrzenną która będzie podświetlona listwą LED z dołu i boków.proszę o propozycję wzorów,rozmiarów i ceny.pozdrawiam i czekam na odpowiedż.
Kwiatkowska dnia: 2015-10-27
Czy wysylaja Panstwo produkty tez za granice ? Dziekuje i pozdrawiam.